۵ منبع یادگیری برای توسعه‌دهندگان Front-End

در این سری از مقالات آموزشی سورس کده برای شما ۵ منبع یادگیری برای توسعه دهنگان وب را مشخص میکنیم. همانطور که بیشتر شما می‌دانید، همراه بودن با تغییرات و بروزرسانی‌هایی که در دنیای توسعه وب اتفاق می‌افتد واقعا کار سختی است. حتی اگر تنها از چشم‌انداز یک توسعه دهنده فرانت‌اند وضعیت را مشاهده کنیم، باز هم این امکان وجود دارد که توانایی‌های توسعه‌دهنده کهنه شود و از پیشرفت و نوآوری‌ها عقب بماند. من یقینا در این ماجرا مقصر هستم.

بنابراین در چنین شرایطی بسیار خوب است که هر فردی چندین دقیقه یا حتی ساعت بنشیند و توانایی‌های خودش را بهتر کند و APIها و کتابخانه‌های جدیدی که وارد عرصه توسعه‌وب شده‌اند را یاد بگیرد. برخی دیگر از افراد نیز به صورت سطحی موارد را می‌دانند، این افراد نیاز دارند که عمیق‌تر وارد ماجرا شوند و به آن بنگرند.

با توجه به این موضوعات، من در این پست ۱۸ منبع یادگیری برای توسعه‌دهندگان را فراهم کرده‌ام که به صورت تعاملی، راهنما، برگه تقلب -cheat sheet- و چیزهای دیگر سعی دارد که توانایی شما را بهتر از سابق کند. بنابراین با دنبال کردن این موارد می‌توانید توانایی‌تان را به عنوان یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند به مرحله جدیدی ببرید.

۱. زمین بازی CSS Grid

اولین مورد، یک راهنمای بصری است که از سوی تیم موزیلا ساخته شده و هدف آن، آموزش ویژگی‌های جدیدی است که در  وجود دارد. در این آموزش تعداد بسیاری نمونه کد و دمو وجود دارد. این راهنما تا حدی شبیه به تلاش برای ترویج افکار توسعه‌دهندگان به سوی ابزارهای توسعه جدید فایرفاکس است امسیستم گریدبندی CSSا در نهایت برای هر فردی که قصد یادگیری سیستم شبکه‌بندی سی‌اس‌اس را داشته باشد موردی بسیار عالی است.

ا

۲. برگه تقلب جاوااسکریپت مدرن

این مجموعه از جاوااسکریپت حاوی نکات و ویژگی‌های کلی و مدرن جاوااسکریپت است که توسط Manuel Beaudru ایجاد شده. اگر قصد دارید تا با یک فریمورک جدید و مدرن مانند ری‌اکت و یا هر مورد دیگری که از اکمااسکریپت ۶ بهره می‌گیرد استفاده کنید، پیشنهاد خواندن این قسمت را می‌کنم. این مجموعه برای افرادی که کاملا در زمینه جاوااسکریپت مبتدی هستند مناسب نیست، اما برای افرادی که با ویژگی‌های مدرن آن همراه نبوده‌اند، انتخاب بسیار خوبی است. 

۳. راهنمای پشتیبانی از CSS برای مشتریان ایمیل

Campaign Monitor، یکی از  سرویس‌دهندگان و بازاریابان محبوب مبتنی بر ایمیل برای سال‌هاست که آموزش CSS برای ایمیل را فراهم کرده است. هدف این سیستم این است که ویژگی‌های CSS را متوجه شوید و بدانید که کدام یک از این ویژگی‌ها روی پلتفرم مشتریان‌تان به خوبی کار می‌کند. این آموزش به تازگی با اضافه شدن ویژگی‌های جدید CSS و کلاینت‌های ایمیل بروزرسانی شده است.

۴. آموزش Git

گیت یکی از ابزارهای بسیار محبوب در محیط تیم‌های برنامه‌نویسی است،‌ پس اگر از آن استفاده نکرده‌اید، این آموزش برای شما نقطه شروع خوبی به حساب می‌آید. این آموزش توسط تیم توسعه ویژوال استدیو کد طراحی شده و تقریبا موارد پایه و مهم گیت شامل گیت چیست؟ آموزش نصب گیت و موارد بیشتری را پشتیبانی می‌کند.

۵. یادگیری REGEX در آسان‌ترین راه ممکن

در این لینک از گیت‌هاب می توانید جامع‌ترین آموزش استفاده از اصطلاحات با قاعده یا Regular Expressions را در هشت زبان مختلف مشاهده کنید. Regular Expressions ویژگی‌ است که تقریبا در تمام زبان‌های موجود مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرکدام از بخش‌های این آموزش ویژگی مهمی از Regular Expressions را با نمونه‌ها و پیش‌نمایش‌های زنده قرار می‌دهد.

632 بازدید